1 0 3000 0 300 120 30 http://xiaomiworld.pl 960 0
site-mobile-logo

Xiaomi – co to za firma i skąd jej popularność?

Rynek telefonów komórkowych jeszcze do niedawna zdominowany był przez trzy marki. Ostatnimi jednak czasy do tego światka bardzo dynamicznie wkroczył kolejny producent, tym jednak razem wywodzący się z Chin. Co to jest jednak dokładnie za firma i dlaczego cieszy się […]

Rynek telefonów komórkowych jeszcze do niedawna zdominowany był przez trzy marki. Ostatnimi jednak czasy do tego światka bardzo dynamicznie wkroczył kolejny producent, tym jednak razem wywodzący się z Chin. Co to jest jednak dokładnie za firma i dlaczego cieszy się ta dużą popularnością?

Xiaomi jaka to firma

Xiaomi co to za firma? Pytanie to zadaje sobie wiele osób, które pierwszy raz o niej usłyszało. Powstała ona w roku 2010 w chwili, gdy na rynek wypuszczono bazujące na androidzie oprogramowanie MIUI. Ojcem marki jest Lei Jun, który jak głosi legenda, zanim odniósł sukces, rozbierał wszystkie telefony konkurencji i sprawdzał, jak są zaprojektowane.

Jak przebiega produkcja telefonów?

Pierwszym zaprezentowanym modelem Xiaomi był Mi 1, który bardzo szybko zderzył się z krytyką odnośnie do stylistyki. Zarzucano mu, że zbyt mocno przypomina produkty spod znaku nadgryzionego jabłuszka. Co ciekawe, w tamtej chwili nawet prezes Xiaomi mówił wprost, że inspiruje się najlepszymi graczami na rynku. Szybko jednak krytyka ta umilkła, ponieważ okazało się, że telefony xiaomi są znacznie tańsze od konkurencji, lecz równie dobrze wykonane, co spowodowało, że sprzedaż Mi 1 przebiła ilość 7 milionów sztuk. Nie da się ukryć, że osiągnięcie to dostrzegli wszyscy, łącznie z konkurencją.

Kolejne smartfony chińskiego producenta

Mi 1 to jednak był dopiero początek ekstremalnie dobrych telefonów tego chińskiego producenta. Szybko powstał Mi 2, który tym razem zachwycił również wyglądem. To był właśnie ten moment przełomowy dla xiaomi, ponieważ na pytanie, czy xiaomi to dobry producent telefonów, zaczęto z ogromnym entuzjazmem odpowiadać twierdzącą.

Xiaomi Redmi

Następnym krokiem w trakcie podboju rynku przez Xiaomi, było powstanie modelu Xiaomi Redmi. Jest to propozycja budżetowa, skierowana do klientów o mniejszych portfelach i potrzebach co do posiadanych telefonów komórkowych. I to właśnie te telefony spowodowały tak duży wzrost popularności tego producenta. Bardzo dobre specyfikacje, plus doskonała cena i nienaganna jakość wykonania sprawiły, że marka Redmi z czasem postrzegana zaczęła być jako samodzielny produkt.

Xiaomi opinie o marce

Chińskie produkty zawsze kojarzone były ze słabą jakością i nieco nawet oszustwem względem klientów. Producenci tacy jak xiaomi potrafią to jednak skutecznie zmienić, ponieważ dzięki świetnym możliwością, rewelacyjnym ceną oraz wysokiej jakości wykonania, bardzo szybko zdobyli swoich oddanych fanów i zagorzałych wielbicieli, którzy z całą pewnością zakupią każdy ich kolejny model telefonu.

Telefony Xiaomi
Previous Post
Jaki telefon Xiaomi ...
Next Post
Jaki Xiaomi wybrać?...
0 Comments
Leave a Reply