1 0 3000 0 300 120 30 http://xiaomiworld.pl 960 0
site-mobile-logo

Jaki Xiaomi wybrać? Mi czy Redmi?

Chcąc wybrać telefon marki Xiaomi, trzeba zdecydować się na jeden z dwóch proponowanych przez tego producenta wariantów. Są nim oczywiście wersje Mi oraz Redmi. Jakie są jednak pomiędzy nimi różnice? Który lepiej jest wybrać i jak dopasować je do swoich […]

Chcąc wybrać telefon marki Xiaomi, trzeba zdecydować się na jeden z dwóch proponowanych przez tego producenta wariantów. Są nim oczywiście wersje Mi oraz Redmi. Jakie są jednak pomiędzy nimi różnice? Który lepiej jest wybrać i jak dopasować je do swoich potrzeb i oczekiwań względem smartfona?

Jaka jest różnica pomiędzy modelami Xiaomi?

Xiaomi mi czy redmi? To pytanie zadaje sobie wielu zainteresowanych telefonami tego producenta. Problem jednak w tym, że mało kto wie, czym się różnią. A odpowiedź jest w tym wypadku o wiele prostsza, niż można by przypuszczać. Jak każdy bowiem producent telefonów, tak i równie Xiaomi posiada podział na modele budżetowe, oraz tzw. flagowe, czyli posiadające najlepsze możliwe podzespoły i możliwości. Podobnie jest u Xiaomi. Modele o nazwie redmi wyposażone są w nieco starsze i gorszej jakości podzespoły, podczas gdy modele Mi posiadają zdecydowanie, lepsze topowe części. Podział ten jest widoczny także w cenach, ponieważ modele redmi to koszt do tysiąca złotych, natomiast Mi to cena do 2700 zł.

Chiński czy polski model

Jak jednak można zauważyć, na rynku istnieją dwie wersje telefonów Xiaomi. Są to model chińskie i polskie, które są dostępne oczywiście w różnych dystrybucjach. Model chiński da się kupić bezpośrednio od chińskiego dystrybutora w cenie często nawet o kilkaset złotych mniejszej niż od polskiego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takim ruchem pozbawia się dostępu do polskiego serwisu, a także co bardzo ważne polskiego języka telefonu. Jakby tego było mało, model chiński nie będzie obsługiwał polskiego Sklepu play, więc nie będzie można na nim zainstalować żadnych aplikacji. Mało tego, często zdarza się, że modele chińskie nie obsługują wielu pasm częstotliwości, które używane są w Polsce, co często doprowadza do nieprawidłowego działania funkcji połączeń i dostępu do internetu. Jak więc widać, niewielką oszczędnością można sobie sprawić całkiem poważny problem.

Czy warto kupić Xiaomi?

Xiaomi najnowszy model 2020 jest bardzo kuszący dla wielu klientów. Są to bowiem telefony o niezwykle dobrych parametrach technicznych, dobrych podzespołach, a także dobrze wycenionych. Standardowo zamontowane są tu np. czytniki linii papilarnych, czy też szkło w aluminiowej obudowie. Czy warto zatem kupić telefon Xiaomi? Zdecydowanie tak, ponieważ jakościowo stoją one właściwie na ten samej półce co modele kosztujące często nawet tysiąc i więcej złotych. Ktoś, kto nie potrzebuje wiele od swojego telefonu, powinien wybrać model Redmi, który kosztuje zaledwie kilkaset złotych, natomiast użytkownicy wymagajmy, powinni zdecydować się na któryś z modeli Mi.

Telefony Xiaomi
Previous Post
Xiaomi - co to za fi...
0 Comments
Leave a Reply